XI. FESTIVAL DŘEVA

Největší dřevorubecká show na severní Moravě

sobota 12. září 2015 Slezskoostravský hrad od 11:30 do 18.00h

Moderuje Kamil Bílský

Vstup zdarma

Pódium STIHL® TIMBERSPORTS® :

13.00 - Zahájení kvalifikačního závodu STIHL®TIMBERSPORTS® CZECH SERIES. Jediný závod sportovních dřevorubců v Moravskoslezském kraji. Nejlepší závodníci z České republiky za účásti úřadujícího vicemistra světa Martina Komárka.

16.45 - Ceremoniál vítězů, vyhlášení výsledků závodu

Hudební zóna - hradní nádvoří :

11.30 - Cimbálová muzika Friš

14.30 - Václav Fajfr + acustrio

16.30 - Katapult

V průběhu celého dne Festivalu dřeva bude probíhat doprovodný program ve všech prostorách Slezskoostravského hradu :

• Výukový program pro děti:

Naučná expozice Lesů ČR - Lesní pedagogika, si klade za cíl představit dětem všechny činnosti člověka v lese, přiblížit je k přírodě a představit jim les jako životní prostor. Pro děti budou připraveny zábavné atrakce a soutěže. Kromě klasických hmatových poznávaček a skládaček či obrázků základních dřevin bude na děti čekat i malování listů na plátno atd.

Program lesních pedagogů VLS ČR představí dětem zábavnou a hravou formou les a jeho obyvatele. Vyzkouší si poznávání jednotlivých dřevin a bylin, v řadě aktivit s dřevěnými herními prvky otestují svůj postřeh, zručnost i paměť. A v kreativní dílně si vlastnoručně vyrobí vlastní dřevěnou medaili.

Jarmark řemesel

• Zvěřinové hody

Soubory ke stažení

Plakát FD 2015 - Ostrava 1149 kB

Festival Drreva 2023 - Ostrava, Ústí nad Labem

Festival dreva vznikl na platforme poznání a neutichajícího zájmu široké verejnosti o les, drevo a prírodní zdroje. Klade si za cíl informovat širokou verejnost "deti" o prírode, lese a rozvíjet vztah místních komunit k prostredí, kde žijí.

Cílem Festivalu dreva je privést širokou verejnost a zejména nejmladší generaci k zájmu o les a prírodu, jako soucást prostredí ve kterém žijí. Festival dreva má nekolik vzájemne se doplnujících základních cástí, spolecnou a jednotící myšlenkou Festivalu dreva je ukázat drevo ve všech jeho podobách. Poucnou formou informovat verejnost o lese, prírode a prírodních materiálech v živote cloveka. Význam a využití dreva v historii a soucasnosti cloveka, ukázky zpracování dreva starými technikami – ukázky starých remesel.

Created by ARSY line © 2023 | graphic design studio | xHTML