Soutěž pro Elišku

11. 7. 2012 - Vyhlašujeme soutěž, ze které vzejde podoba dřevěné sochy, kterou vyřeže mistr Evropy v dřevorubecké sportu STIHL TIMBERSPORTS Martin Komárek. Socha se na Festivalu dřeva 2012 vydraží a peníze poslouží dobré věci.

V letošním VIII. ročníku Festivalu dřeva jsme se rozhodli vydraženou částku poslat na konto Elišky Bočanové z Bohumína. Sedmiletá Eliška má vzácné postižení, které ji neumožňuje chodit. Výtěžek dražby poslouží na zakoupení zdravotního kočárku.

Soutěž je určena dětem do 15. let. Stačí, aby si vybraly zvíře, které se dá vidět v českých lesích, namalovaly ho a obrázek poslaly na adresu BUVi Promotion s.r.o., Dolní náměstí 17/9, 746 01 Opava.

Z došlých děl porota vybere vítěze - tu nejvhodnější a nejpovedenější předlohu. Cenou pro vítěze bude dotykový mobilní telefon Samsung Wave Y, který mu bude předán na Festivalu dřeva. Vítězný obrázek a nejpovedenější díla budou také vystavena na Festivalu dřeva.

Od jednoho autora přijmeme jen jedno dílo. Své náměty, prosím, posílejte do 3. 9. 2012. Nezapomeňte připojit autorovo jméno, věk a kontaktní údaje.

Vloni se dřevěná socha čápa vydražila za 13 tisíc korun a peníze byly poskytnuty Lukášovi Štěpjákovi a občanskému sdružení Veselý Vozíček.

O Elišce:

Sedmiletá Eliška Bočanová z Bohumína trpí vzácným postižením, chybí jí dva obratle, kostrč, křížové a stydké kosti, navíc má kyčle mimo kloubní jamky. Eliška má bohužel také rozštěp horního patra, chybí jí ledvina a druhou má zdvojenou. Kvůli deformaci páteře nemá ani vnitřní orgány přesně na svém místě. Protože se Elišce nevyvinula celá spodní část páteře, má ochrnuté nožičky. Lékaři se s takovou vrozenou vadou doposud nesetkali. Přestože se Eliška narodila s tolika vývojovými vadami je to statečná holčička, která se naučila sama sedět a využívat své ručičky místo nohou, pomocí kterých se pohybuje. Eliška ráda zpívá písničky, povídá básničky a skládá puzzle. Je to velmi usměvavá, roztomilá a velmi živá holčička a prvním rokem také školačka.

Festival Drreva 2023 - Ostrava, Ústí nad Labem

Festival dreva vznikl na platforme poznání a neutichajícího zájmu široké verejnosti o les, drevo a prírodní zdroje. Klade si za cíl informovat širokou verejnost "deti" o prírode, lese a rozvíjet vztah místních komunit k prostredí, kde žijí.

Cílem Festivalu dreva je privést širokou verejnost a zejména nejmladší generaci k zájmu o les a prírodu, jako soucást prostredí ve kterém žijí. Festival dreva má nekolik vzájemne se doplnujících základních cástí, spolecnou a jednotící myšlenkou Festivalu dreva je ukázat drevo ve všech jeho podobách. Poucnou formou informovat verejnost o lese, prírode a prírodních materiálech v živote cloveka. Význam a využití dreva v historii a soucasnosti cloveka, ukázky zpracování dreva starými technikami – ukázky starých remesel.

Created by ARSY line © 2023 | graphic design studio | xHTML